05191012001

اسپری ضدعفونی نقره سیلوسپت:Silvosept

سایز یا مدل مورد نظر را انتخاب کنید.
+
-

توضیحات محصول :

اسپری سیلوسپت

اسپری سیلوسپت زخم به دلیل داشتن ذرات نانونقره، قادر به ضدعفونی کردن انواع زخم و از بین بردن  طیف وسیعی از میکروارگانیسم های بیماری زا شامل ویروس ها، باکتری ها و قارچ ها می باشد

اسپری نقره دار زخم سیلوپست

اسپری سیلوسپت زخم که با فناوری نانو نقره و بدون الکل ساخته شده است. اسپری سیلوسپت زخم نقره دار مخصوص ضدعفونی کردن انواع زخم می باشد که قادر است طیف وسیعی از میکروارگانیسم های بیماری زا از جمله قارچ ها، باکتری ها و ویروس ها  را از بین ببرد. اسپری سیلوسپت زخم نقره دار بهترین جایگزین بتادین در منزل است. این اسپری برای زخم های دیابتی ˛زخم بستر ˛ زخم های سطحی بسیار مناسب است. این اسپری دارای ذرات نانونقره، یک محلول ضدعفونی کننده ی عالی بر طیف وسیعی از میکروارگانیسم ها ست که در نتیجه بهترین گزینه برای ضدعفونی انواع زخم می باشد. اسپری سیلوسپت فاقد سمیت سیستمیک و سلولی ، تحریک‌ زایی و سمیت حاد استنشاقی است. همچنین براساس نتایج تست تعیین میزان دوز ، غلظت ماده موثره آن در محدوده کاملا ایمن گزارش شده است به همین دلیل محدودیت سنی برای استفاده ندارد و طبق استاندارد CDC در گروه Intermediate Level Disinfectant قرار دارد.

نحوه عملکرد اسپری سیلوسپت زخم نقره دار:

این اسپری به دلیل فاقد بودن الکل باعث سوزش زخم نمی شود و محل زخم را به طور کامل ضد عفونی می کند. ترکیبات نقره در برابر باکتری‌های هوازی و بی‌هوازی، با رسوب پروتئین‌های باکتریایی سلولی و با مسدود کردن سیستم تنفسی میکروبی موثر شناخته شده است. و باعث از بین رفتن آنها می شود. . نانو ذرات نقره به غشاء سلول متصل می‌‏شود و در همین زمان به داخل سلول نفوذ می‌‏کند. غشاهای باکتریایی پروتئین‌های حاوی گوگرد دارند.نانو ذرات نقره همانند خود نقره به دلیل دارا بودن ترکیبات فسفری مثل DNA بدن باعث کنترل عملکرد باکتری ها می شود و با آنها واکنش نشان می دهد . نانو ذرات موجود در این محصول می تواند به تنفس سلولی باکتری ها حمله کنند و باعث مرگ آنها شوند. یون های موجود در نانو ذرات نقره باعث متلاشی شدن باکتری ها می شود و همچنین با به وجود آوردن رادیکال های آزاد در محیط خنثی فعالیت ضد باکتری خود را افزایش می دهد.

چرا بهترین جایگزین به جای بتادین اسپری سیلوسپت زخم نقره دار است؟

همان طور که می دانید از قدیم به صورت سنتی برای ضد عفونی کردن زخم از بتادین استفاده می شود ولی این کار اشتباه محض است زیرا بتادین حاوی ید است که به شدت برای سلول‏ های زایا و ترمیم‏ کننده زخم کشنده است. پس چنانچه در حفره زخم ریخته شود، قطعا باعث تاخیر در ترمیم زخم می شود و متعاقب آن جوشگاه و اسکار بیشتری از زخم به جا می ماند و گاها سبب قطع عضو می شود. ولی اینقدر استفاده از بتادین بین ما مرسوم شده است که وقتی کسی زخمی می شود باید برای ضد عفونی کردن آن حتما از بتادین استفاده شود در غیر این صورت امکان خوب شدن وجود ندارد!!!!! بیشتر مردم فکر می کنند که بتادین میکروب های احتمالی داخل زخم را از بین می برد.بله این تصوری درست است. اما چیزی که مشخص نیست آن است که بتادین همین بلا را بر سر سلول های طبیعی خود ما هم می آورد و با از بین بردن سلول های سالم ناحیه زخم، بهبود زخم را به تاخیر می اندازد و شرایط را برای رشد میکروب ها آماده تر می کند در صورتی که می دانیم نقره خواص ضد باکتری و میکروبی قوی دارد و از زمان قدیم مورد استفاده مردم باستانی قرار داشته.و همچنین باعث از بین رفتن طیف وسیعی از میکروارگانیسم های بیماری زا و همچنین طیف وسیعی از پاتوژن های بیماری زا میشود. ماده اصلی در محصولات سیلووسپت، نانوذرات نقره است که فعالیت ضد میکروبی آن چند صد برابر فلز نقره درحالت عادی می‌باشد.

اسپری سیلوسپت:

اسپری سیلوسپت اسپری انتخابی درمانگران جهت درمان زخم های عفونی می باشد.

از دوران بسیار قدیم، نقره برای خواص ضدمیکروبی مورد استفاده قرار می‌گرفت. ماده اصلی در محصولات سیلووسپت، نانوذرات نقره است.

که فعالیت ضد میکروبی آن چند صد برابر فلز نقره درحالت عادی می‌باشد.

ضدعفونی کردن انواع زخم های عفونی اعم از دیابتیک و زخم بستر و زخم های سوختگی مورد استفاده قرار میگیرد.

محلول ضدعفونی کننده مناسب زخم قبل از دبریدمان نیز کاربرد دارد..

اثربخشی ضدعفونی‌کننده‌های سیلوسپت با دو رویکرد قابل توجیه است:


   1:اتصال نانوذره به دیواره سلولی و غشا
2: و مهار همانندسازی DNA و RNA میکروارگانیسم‌ها و جلوگیری از گسترش فعالیت میکروبی و رشد و تکثیر آنها

ویزگی های این اسپری:

بدون الکل

بدون بو و رنگ

فاقد حساسیت و ایجاد اثر خشکی بر روی پوست -طبق استاندارد ایزو 5_10993

فاقد سمیت ژنی (فاقد ژنوتاکسیسیتی)

دوز ایمن 625ug/ml

مدت زمان اثربخشی:۳دقیقه طبق استاندارد EN1276

  • فروشگاه پخش تجهیزات پانسمانی خانه سلامت مشهد عاملیت فروش محصولات شرکت کیتوتک می باشد.

      • که جهت ثبت سفارش خرید از قسمت فروشگاه سایت و یا با شماره های 09335783000 -38585960-051 می توانید تماس حاصل فرمایید.

      • وجهت دریافت مشاوره رایگان زخم می توانید تصاویر زخم های خود را به شماره 09363816850 ارسال نمایید.

سفارش سریع تجهیزات پزشکی

سفارش سریع تجهیزات پزشکی